Víz világnapja az óvodában

A Víz világnapja alkalmából két hetes projekt keretében, játékos, komplex tevékenységek által közvetítjük a gyermekek felé a víz védelmét, annak fontosságát környezetünkben. Ez a projektünk egybe esett a nyílt nappal, amelyre ellátogattak a szülők és betekinthettek óvodánk pedagógiai munkájába.

Napvirág csoport: kísérletek , játékok a vízzel kapcsolatban, puzzle kirakók vízben élő állatokról, mese a víz körforgásáról, fényképek nézegetése gejzírekről, forrásokról, gleccserekről.

Tulipán csoport : Vízi kalandok egy képzeltbeli tengeralattjáróval. Közben mondókázás, verselés a témakörben.

Harangvirág csoport: Mesék, versek virágokról azok védelméről, madarak itatásáról, fontosságáról. Dalok, énekek, mondókák a vízzel kapcsolatos témában.

Igyekeztünk elmélyíteni a gyermekekben a teremtett világunk csodáit, értékeit.

Honlap üzemeltetés: Joláthyné Parti Rita